zeynep poyraz ZEYNEP POYRAZ

Bandırma'da doğdu. 1990'da İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde Faris Akarsu ile piyano eğitimine başladı. 1994'den itibaren Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde, Aytaç Rızakuliyeva ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Bir dönem Arın Karamürsel ile, 2000-2002 arası Prof. Metin Ülkü ile piyano çalışmalarına devam etti. 2002'de İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi yüksek lisans piyano bölümüne kabul edildi ancak buradaki eğitimini tamamlamadı.
Solo, oda müziği konserleri ve İAGSL Orkestrası ile konserler verdi. İstanbul Uluslararası Müzik Festivali, Edirne Müzik Festivali, İstanbul Tünel Festivali gibi festivallere katıldı. Bunun yanı sıra, Avusturya Kültür Ofisi, Fransız Kültür Merkezi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi gibi salonlarda konserler verdi.
1999-2000 arası İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde, 2004'de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda, 2003-2008 yılları arası Kocaeli Belediye Konservatuarı'nda piyano ve piyano eşlik öğretmenliği yaptı.
Halen konserler vermekte ve piyano öğretmenliği yapmaktadır.faris akarsu FARİS AKARSU

İstanbul'da doğdu. İlk piyano eğitimini Elizabet Erkul'dan aldı. İstanbul Belediye Konservatuarı'nda İhsan Balkır'ın solfej, Prof. Ferdi Statzer'in piyano ve armoni sınıflarında eğitimini sürdürdü. Daha sonra Almanya'da Essen Folkwang Hochschule'de Prof. Detlef Kraus'un öğrencisi olarak Beethoven'ın 32 sonatını çalarak eğitimini tamamladı.
Almanya ve Türkiye'de birçok orkestra eşlikli konserler ve resitaller verdi. Dünyaca ünlü müzikal sanatçısı Sarah Brightman'ın da solist olarak katıldığı konserde İstanbul Devlet Opera Orkestrası'nı, Millenium konserinde CRR Senfoni Orkestrası'nı yönetti. Broadway müzikallerinden oluşan bir programda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası, Üç Türk Bestecisi(Yalçın Tura, Münir Nurettin Beken, Oğuzhan Balcı)'nin eserlerinin yer aldığı konserde İTÜ Oda Orkestrası, yönettiği orkestralar arasında yer aldı.
Uzun yıllar Kabataş Erkek Lisesi'nde müzik öğretmenliği, İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano ve solfej öğretmenliği yaptı. İÜ Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü'nde müzikal yorumculuğu ve İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü'nde piyano, analiz ve solfej dersleri verdi.
Faris Akarsu, halen konser çalışmaları ile teori ve piyano öğretmenliğini sürdürmektedir.
Atölye Hakkında | Özgeçmişler | Fotoğraf | Video | Yazılar | Basında | Etkinlik&Duyurular | İletişim

Piyano derslerimiz Kadıköy/Caddebostan'da devam etmektedir.
Nişantaşındaki atölyemiz geçici bir süreliğine hizmet vermemektedir
Telefon: (0 536) 475 25 71
piyanookulu@zeyneppoyraz.com